5 Ocak 2016 Salı

Ahşap Boyama

Mumluk, Yelkenli, Pelikanlar

Herşeye heveslenip, bi deneyip sonra yarıda bıraktığımı söylemişmiydim :)
Geçenlerde yolda yürürken bir hobi dükkanı gözüme çarptı, vitrinde cicili bicili nesneleri görünce dayanamadım. Ben de yaparım dedim ve  hemen ahşap boyamaya heveslendim. Öyle böyle bir heves değil. "Sen de iyice şaşırdın ne yapacağını emekli misin sen ya, boşver" diyenlere kulaklarımı kapattım. Hem ahşap boyama "emekli hobisi" sıfatını haketmiyor bence, kafanızı dinlendirmek, iş stresinden uzaklaşmak için ideal bir hobi.

Öyle düzenli kursa da gidemem ben sıkılırım, bir atölye ile görüştüm istediğiniz saatlerde gelebilirsiniz dediler. İşte tam istediğim kurs mantığı! Tabi hemen kayıt oldum ve ahşap ile ilgili ne varsa tüm malzemeleri, tutkal, vernik, zımpara, fırçalar,peçeteler, renk renk boyalar vs. satın aldım.

Tabi hevesim bu kadarla da kalmadı bu esnada kafamda hayaller güya evdeki herşeyi boyayacağım. Herkese söz vermeler "sana bunu yapayım mı" diye whatsapp'tan model göndermeler falan :) 

Ve başladım ahşap boyamaya, toplam da 9 saat gittim. Bu 9 saatte mumluk, yelkenli ve çöp kovası yaptım. Mumluk ve yelkenliyi eskitme tekniği kullanarak, çöp kovasını ise dekupaj tekniği ile yaptım. Tahmin ettiğimden çok daha kolaymış. Eğer benim gibi şöyle bir heves ettiyseniz kursa gitmenize gerek yok. Ya da birkaç saat gidip ufak tefek teknikler öğrenebilirsiniz. Teknikler çok kolay aslında internetten video izleyerek bile yapılabilir.  


Çöp Kovası


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder